Tablet Asus MeMO Pad K00B ME173X nejde zapnout ani nabít

Popis problému

Zařízení, na kterých se chyba může vyskytnout

Tablet Asus MeMO Pad K00B ME173X s Android 4.2.2

Popis vady

Po zamrznutí tabletu nebo nabíjení nevhodnou nabíječkou případně občasně bez zjevného důvodu může dojít k vadě přístroje, kdy není možné tablet zapnout běžným způsobem, tzn. po stisku zapínacího tlačítka a tablet nelze ani nabít standardní nabíječkou. Tablet se zdá být zcela nefunkční. Displej nic nezobrazuje, nezobrazuje se ani stav nabíjení baterie při zapnuté a připojené nabíječce.

Tablet Asus MeMO Pad K00B ME173X - pohled pod zadní kryt, konektor baterie
Tablet Asus MeMO Pad K00B ME173X pod krytem

Řešení

Příčina závady

Typů závad, které mohou tento stav způsobit, může být více, u nás se nejčastěji objevují tablety tohoto typu, u nichž nemožnost zapnutí způsobuje buď chybný stav základní desky, který lze odstranit odpojením napájení nebo podvybitá baterie. Následující řešení se vztahuje jen k těmto typům závad.

Oživení tabletu

Ještě před oživením tabletu je vhodné provést kroky doporučované podporou Asusu, jde zejména o způsob nabíjení tabletu přes micro USB konektor z nabíječky nebo z počítače a časové prodlevy před odpojením kabelu a zapínání hlavního tlačítka tabletu, případně provedení resetu zařízení.

Pokud ani toto nepomáhá, v případě chybového stavu desky, který lze řešit odpojením a zapojením napájení zařízení z baterie, postupujeme takto: sundáme zadní kryt tabletu pomocí speciálního nářadí pro sundavání plastových krytů telefonů a tabletů (běžné šroubováky a podobně nepoužíváme, tablet bychom pravděpodobně poškodili). Následně odpojíme a asi po 30 vteřinách opět připojíme konektor napájení. Nachází se hned nad baterií. Není-li baterie vybitá, je možné tablet následně uzavřít a standardně spustit. Pravděpodobně bude potřeba nastavit datum a čas v tabletu.

Je-li příčinou nemožnosti zapnutí tabletu nefunkční baterie, vyměníme ji za novou.

Je-li příčinou nemožnosti zapnutí tabletu podvybitá baterie (stav baterie ověříme měřením), baterii podle hodnoty jejího nabití nabijeme ve speciální nabíječce, která umožňuje bezpečné nabíjení podvybitých baterií, alespoň mírně nad minimální hodnotu nabití, při které již je tablet baterii schopen nabít. Následně baterii opět připojíme a plně dobijeme standardní nabíječkou.

Související informace

Podobnou nefunkčnost (tablet nelze spustit, neindikuje se na displeji nabíjení) může způsobit i jiná vada tabletu, kterou nelze odstranit výše uvedeným postupem. Jde například o vadu displeje, vadu základní desky, vadu v propojovacích kabelech, utržený nebo poškozený microUSB konektor, vadná nabíječka.

Pokud se vada vyskytuje opakovaně, je potřeba zjistit příčinu závady. Ta může být nejen v hardware tabletu, ale třeba i používáním nesprávné nabíječky nebo nabíjení z USB portu, který není schopen dodávat zařízení požadovaný nabíjecí proud. Nabíječka určená výrobcem k nabíjení tabletu Asus MeMOPad K00B ME173X má výstupní hodnoty DC 5.2V 1.35A, originálně dodávaný typ nabíječky je např. Asus PSM06E-050Q. K nabíjení je také potřeba používat USB kabel, který je určen pro nabíjení 7W.

Poznámka: na internetu lze najít diskuzi s návrhem na řešení problému pomocí resetu s použitím špendlíku nebo kancelářské svorky zastrčené do "reset" dírky. Tím však může dojít i k poškození tabletu, kdy se uživatel snažil zresetovat tablet vložením předmětu do zdířky mikrofonu mezi USB a audio konektory. Případný reset tabletu provádějte podle návodu v manuálu a rozhodně ne skrz mikrofon. Manuál s popisem funkcí MeMO Pad je možné najít zde: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/ME173X/cz8255_k00b_me173x_em.pdf

Datum vytvoření stránky: 30.03.2015


Komentáře, příspěvky, diskuze:

Nový příspěvek