Software ke stažení

Active@ Partition Manager

Active Partition Manager je aplikace určená pro správu disků a jejich oddílů. Umí pracovat i s USB disky (flash disk) a pod. S tímto software můžete vytvářet, nastavovat - měnit velikost nebo mazat logické disky nebo partition, zobrazovat vlastnosti jednotlivých oddílů a pod. Je kompatibilní s FAT - FAT16 i FAT32 a NTFS partition.

Program je možné stáhnout zde: www.pcdisk.com

Adobe - zkušební verze

Na stránkách Adobe najdete zkušební verze Adobe Audition, Dreamweaver, InDesign, Photoshop, Acrobat XI Pro, Flash Professional, Photoshop Lightroom, After Effects, Illustrator, Adobe Premiere Pro, Photoshop Elements.

Programy je možné stáhnout zde: www.adobe.com/cz/downloads.html

Adobe Reader

Pomocí prgramu Adobe Reader zobrazíte a vytisknete PDF dokumenty. Pro editaci PDF dokumentů jsou určeny programy Adobe Acrobat Pro a Adobe Acrobat Standard.

Program je možné stáhnout zde: www.adobe.com

Audacity

Audacity zvukový audio editor a rekordér, umoŽňuje nahrávat, stříhat, mixovat, měnit rychlost, editovat audio soubory různých formátů, např. Ogg, MP3, AIFF a WAV. Umí také přímé nahrávání zvuků z různých vstupů, lze např. převést analogové hudební záznamy, např. gramofonové desky, kazety do digitální podoby. Čeština je v programu k dispozici. Program lze stahovat ve verzi pro Windows 2000, XP, Vista, Windows 7 a Windows 8, pro Mac OS X 10.4 a vyšší a pro Linux.

Program je možné stáhnout zde: audacity.sourceforge.net

Avidemux

Avidemux je video editor umožňující střih, úpravy a konverzi videí. Podporuje různé formáty souborů jako např. AVI, MPEG soubory, MP4, ASF, DVD video. Je možné využít filtry pro různé typy efektů: vložení loga, ořez videa, rotace - otočení videa, úprava FPS, úpravy barev, zaostření, titulky a další.

Program je možné stáhnout zde: fixounet.free.fr/avidemux/

ComboFix

ComboFix je antivirový program určený pro odstranění zákeřných programů, virů, spyware z počítače s operačním systémem Windows XP, Vista, 7. Lze jej použít na 32 bitových i 64 bitových verzích operačních systémů.

Program je možné stáhnout zde: www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

Compatibility Pack pro Microsoft Office

Sada Microsoft Office Compatibility Pack pro práci s novými formáty souborů aplikace Open XML podporovanými novými verzemi Microsoft Office 2007 a Office 2010: Word - docx, Excel - xlsx a PowerPoint pptx ve starších verzích Microsoft Office. Nové formáty souborů docx, xlsx, pptx je tak možné otevírat i ve starších verzích Microsoft Office 2000, Microsoft Office 2003, Microsoft Office XP.

Clonezilla

Program pro klonování disků. Podporuje filesystem: ext2, ext3, ext4, reiserfs, reiser4, xfs, jfs, btrfs of GNU/Linux, FAT12, FAT16, FAT32, NTFS MS Windows, HFS+ Mac OS, UFS FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Minix, VMFS3 a VMFS5 VMWare ESX. Umí klonovat GNU Linux, MS Windows, Intel-based Mac OS, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Minix a VMWare ESX, nezáleží, zda se jedná o 32-bit (x86) nebo 64-bit (x86-64) operační systém. Clonezilla podporuje MBR i GPT partition format.

Program je dostupný zde: www.clonezilla.org

DAZ Studio

Výborný a jednoduše ovladatelný program pro práci s 3D, lze vytvářet velmi kvalitní 3D obrázky nebo animace skladající se z virtuálního prostředí, objektů, lidí, zvířat. DAZ 3D je zároveň dodavatel 3D objektů, figur pro POSER a DAZ Studio, např. modely: Victoria, Michael, Genesis, Genesis 2 Female, Genesis 2 Male. Freeware verze DAZ Studia není dostupná stále. Aktuální verze: DAZ Studio 4.6 Pro. DAZ3D nabízí i další produkty, např. Bryce, Carrara, Hexagon.

Program je dostupný zde: www.daz3d.com

DOSBox

Potřebujete-li spustit např. ve Windows 7 staré účetnictví, hru nebo jiný program dříve používaný v MS-DOS, vyzkoušejte emulátor MS-DOSu: DOSBox. Na stránkách dosbox.com najdete list kompatibility her a DOSBoxu. DOSBox pracuje i pod Windows Vista 32 bit i 64 bit, Windows 7 32bit i 64bit. Lze na něm zprovoznit např. účetnictví FOXPRO MRP, Slim Český Podnikatel a další...

Program je dostupný zde: www.dosbox.com

FastStone Image Viewer

FastStone Image Viewer je výborný prohlížeč, konvertor a editor pro digitální fotografie a obrázky. Umí pracovat s většinou obrázků ve formátu BMP, JPG, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, TGA, ale i s RAW fotografiemi. Samozřejmostí je funkce dávkový převod fotografií s možností nastavení nejrůznějších parametrů. Další podporované funkce: prohlížení a správa obrázků, převody, redukce - odstranění červených očí, posílání e-mailem, změna velikosti, ořezávání, nastavení barev, slideshow atd. Další produkty: FastStone Capture, FastStone MaxView, FastStone Photo Resizer. Program pracuje pod Windows 98, 98SE, ME, XP, Vista, Windows 7 a Windows 8.

Program je dostupný zde: www.faststone.org

FreeDOS

FreeDOS je operační systém ze skupiny systémů DOS, jehož kernel umožňuje přístup na hard disk, CD-ROM, disketové jednotky, k systému souborů, správě paměti bez nutnosti použít GUI - grafické uživatelské rozhraní. Free DOS podporuje starý hardware, např. staré IBM PC s CPU 8086, ale i novější počítače např. PC s procesory Intel Pentium 3, 4, Core 2. Podobně jako MS-DOS umí FreeDOS bootovat z diskety, hard disku, USB zařízení. Pomocí FreeDOSu např. snadno upgradujete starý BIOS na novou verzi pomocí DOSové utility pro flash BIOSu.

Program je dostupný zde: www.freedos.org

GIMP

Grafický editor GIMP je výborný nástroj pro úpravy fotografií, obrázků, tvorbu webové grafiky. Umožňuje práci s bitmapovými soubory (rastrová grafika), ale umí i vektorové funkce, např. písma a pod. GIMP je dostupný zdarma včetně zdrojových kódů pod licencí GPL.

Program je dostupný zde: www.gimp.org

Google Earth

S Google Earth se můžete podívat na Zemi, města, ulice, hory, oceány, moře ve 3D.

Program je dostupný zde: www.google.cz/intl/cs/earth/‎

Google Chrome

Rychlý webový prohlížeč Google Chrome pro počítač, telefon i tablet. Stáhněte si zdarma pro Windows 8, Windows 7, Vista, XP.

Program je dostupný zde: www.google.com/intl/cs/chrome/‎

OpenOffice

Nechcete kupovat a používat Microsoft Office? Zkuste OpenOffice! V balíku OpenOfficu najdete podobné kancelářské aplikace jako jsou např. Excel, Word, PowerPoint v klasické MS Office.

Program je dostupný zde: www.openoffice.org/cs/

PC Inspector File Recovery

Jednoduchý nástroj pro obnovení dat - souborů. Nástroj umožňuje obnovit ztracené nebo poškozené soubory po nechtěném smazání, formátování, smazání souboru virem, poškozením souborů při nečekáném vypnutí PC nebo notebooku a pod. PC Inspector File Recovery neobnovuje data z fyzicky poškozeného média. Data lze obnovit i při standardně nepřístupné diskové partition nebo v případě, že není vidět logická disková jednotka. Pracuje s několika file systémy: FAT, FAT16, FAT32, NTFS.

Program je možné stáhnout zde: www.pcinspector.de

Skype

Telefonujte zdarma! Skype umožňuje i videohovory.

Program je možné stáhnout zde: www.skype.com

TrueCrypt

Jak zaheslovat data na flash disku nebo externím hard disku? Např. zkuste tento nástroj. Dovede zaheslovat data na flash disku, externím nebo interním hard disku. Freeware open-source program pro šifrování dat pro Windows 7, Vista, XP, Mac OS a Linux. Vytváří virtuální zašifrovaný disk jako soubor, který lze po zadání hesla namountovat jako reálný disk. Lze chránit heslem celou partition. Vhodné pro externí zařízení pro ukládání dat - flash disky, hard disky, paměťové karty. Šifrování je po nastavení a konfiguraci programu automatické, umožňuje pracovat s hidden volume, šifrovací algorytmus AES-256. Data zpřístupní správně zadané heslo nebo i řetězec uložený v souboru.

Program je možné stáhnout zde: www.truecrypt.org

VirtualDub

VirtualDub je program pro práci s videi. Umí ukládat do formátu AVI, umí číst MPEG-1 a video sestaví i ze série obrázků, což je využitelné, např. pokud potřebujete sestavit AVI video nebo animaci ze série obrázků vygenerovaných jiným programem, např. lze takto poskládat 3D animaci renderované image série z DAZ Studia. Virtual Dub umožňuje nastavit frame rate, zachytávat video a pod. Podpora formátů: avi, divx, mpg, mpeg, mpv, m1v, dat, IFF ANIM anim, Adobe filmstrip flm, Animated GIF gif, Raw video bin, Image sequence - sekvence obrázků: png, bmp, tga, jpg, jpeg, iff, AVIFile input driver avs, vdr, vpy. Program stáhnete v sekci Downloads.

Program je možné stáhnout zde: www.virtualdub.org

VLC media player

Jednoduchý, rychlý, a výkonný přehrávač videosouborů, pracuje s většinou kodeků bez potřeby stahování dalších doplňků: MPEG-2, DivX, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3 a další. K dispozici je pro různé platformy: Windows, Linux, Mac OS X, Unix. Umožňuje přehrávat síťové proudy, televizní vysílání na internetu.

Program je možné stáhnout zde: www.videolan.org

YouTube Downloader - YTD

Program pro stahování a ukládání video souborů z webů: YouTube, Facebook, Google Video, Yahoo Video. Videa lze konvertovat do formátů, které podporují zařízení Ipod, Iphone, PSP, mobily a tablety a do formátů Windows Media, XVid, MP3, WMV a AVI.

Program je možné stáhnout zde: youtubedownload.altervista.org

Datum vytvoření stránky: 15.09.2009, datum poslední změny stránky: 23.11.2013