Řešení nejčastějších problémů s telefony GSmart

Telefony GSmart

Výrobce

Výrobcem telefonů GSmart je firma GBC: GIGA-BYTE Communications Inc.

Webové stránky výrobce: www.gigabytecm.com/cz/

Starší modely

GSmart G1305, G1310, G1315, G1317D, G1342, G1345, G1355, G1362, GS202, i128, i120, i300, i350, M3447, MS800, MS802, MS820, M3447, MW700, MW702, MW720, MW998, S1200, S1200 WM6.5, S1205, t600

Novější modely

GSmart Arty A3, Mika M2, Mika M3, T4 Lite, T4, Rey R3, Saga S3, Simba SX1, Guru, Alto A2, Roma R2, Sierra S1, Aku A1, Tuku T2, Maya M1v2, Maya M1, Rio R1, GS202, Guru, GX2

Nejčastější závady a problémy s telefony GSmart

Prach pod krytem displeje

Do některých dual SIM telefonů GSmart G1310 proniká prach, který se usazuje i pod krytem displeje. Prach je viditelný většinou v horní části telefonu.

GSmart G1310 prach pod krytem displeje

Vadná dotyková plocha

Vada dotykové plochy se projevuje nemožností ovládat displej dotykem nebo naopak telefon reaguje samovolným zobrazením různých nabídek nastavení, klávesnici a pod. při akcích, které by tyto nabídky vyvolat standardně neměly. GSmart G1310, G1315, G1317D, G1345

Samovolné resetování nebo vytuhnutí telefonu

Samovolné resetování, zaseknutí nebo vypnutí telefonu může způsobovat nainstalovaná aplikace, chyba ve firmware nebo i hardwarová vada. Tuto vadu může způsobovat i SIM karta.

Problémy s mikrofonem

Při telefonování druhá strana slyší příliš utlumený hovor.

Řešení problémů

Vady přístroje

Vady přístroje odstraní servisní středisko pro telefony GSmart. V ČR provádí servis telefonů GSmart servisní střediska VSP DATA a.s. a GIGApoint. Kontakty na servisní střediska najdete zde.

Nedostatečná citlivost mikrofonu

Některé modely mají problém s nedostatečným zesílením zvukového vstupu - mikrofonu. Vada se projevuje tak, že voláte-li z takto nastaveného přístroje, druhou stranu sice slyšíte dobře, ona vás však slyší slabě nebo velmi slabě. V takovém případě je potřeba zkontrolovat, zda není nastaveno filtrování hluku, zda je správně a na dostatečnou úroveň nastaven mikrofon v nastavení zesílení mikrofonu v sevisním menu telefonu v menu Audio a zkontrolovat otvor mikrofonu - může být něčím zakrytý.

Factory reset telefonu G1310 - obnovení továrního nastavení

Obnovením továrního nastavení (factory reset) resetujete telefon do výchozích továrních nastavení. Pokud byla v telefonu uložena data, budou smazána. Proto si data a všechny informace předem zazálohujte. Před resetováním telefonu si ověřte, že máte dostatečně nabitou baterii.

Reset telefonu pomocí dotykového displeje vyvoláte z menu: stiskněte ikonu aplikací > Nastavení > Ochrana osobních údajů.
Klepněte na Obnovit tovární nastavení > Resetovat telefon > Odstranit vše. Všechna data budou odstraněna.
V anglické verzi menu: Application Drawer > Settings > Privacy > Factory data reset > Reset phone > Erase everything

Reset telefonu nebo vymazání dat, paměti cache vyvoláte i pomocí tlačítek přístroje. Tento způsob resetování telefonu lze provést v případě, že nemůžete ovládat dotykovou obrazovku.

Vypněte telefon.
Stiskněte tlačítko kamery - fotoaparátu a držte jej. Zapněte telefon Power on tlačítkem - zapínací/vypínací tlačítko. Po chvilce idikační LED 3x modře zabliká a po chvilce se objeví Android figurka, v tomto okamžiku pustťe tlačítko foťáku. Objeví se "Android system recovery utility" nabídka. Zde můžete vybrat z položek: Reboot system now, Wipe data / factory reset, wipe cache partition. Menu lze ovládat funkčními tlačítky telefonu. Pohyb dolů je možný stisknutím tlačítka nastavení hlasitosti + a pohyb v menu nahoru provedete tlačítkem nastavení hlasitosti -. Potvrzení - výběr položky menu provedete tlačítkem fotoaparátu nebo zeleným tlačítkem "sluchátko".
Reset vyvoláte položkou "Wipe data/factory reset"
Objeví se varování: Confirm wipe of all user data? THIS CAN NOT BE UNDONE. reboot system now
Factory reset - obnovení továrního nastavení a samzání dat potvrdíte v menu na položce Yes -- delete all user data
Factory reset telefonu GSmart G1310 - Android
Factory reset telefonu GSmart G1310 - wipe data
Factory reset telefonu GSmart G1310 - confirm data delete
Factory reset telefonu GSmart G1310 - system recovery

Servisní menu telefonu

Servisní info menu v Android 2.2.2

Kód pro vstup do servsiního informačního menu na telefonech s Android (např. verze 2.2.2) je: *#*#4636#*#*

V servisním info menu lze najít různé technické informace o telefonu, např. číslo IMEI, sílu signálu, stav a typ GSM sítě, informace o hardware: stav baterie, stav a konfigurace WiFi a další, provést testy atd.

Servisní mód

Kód pro vstup do servsiního módu na některých telefonech GSmart je: *#*#2584560#*#*

Zde je možné změnit další nastavení telefonu, např. citlivost mikrofonu.

Servisní menu jsou určeny pro odborníky, nerozumíte-li nastavení telefonu, nepoužívejte je.

Připojení k internetu

Jak nastavit připojení k internetu mobilního operátora

Moderní telefony a tablety vybavené modemem bývají připravené k použití připojení k internetu bez nutnosti nastavování parametrů připojení. Většinou stačí mít aktivovaný datový tarif u operátora a vložit podporovanou SIM kartu do zařízení. Podobně i routery a modemy prodávané v balení s mobilním internetem obsahují přednastavené parametry připojení k internetu zvoleného operátora a zprovoznění připojení je snadné. V případě potřeby změny nastavení, např. při změně SIM karty při přechodu k jinému operátorovi, přehrání firmware zařízení, zakoupení routeru bez přednastavených hodnot atd. je možné nastavit připojení ručně. Aktuální hodnoty pro nastavení je nejlepší zjistit u operátora, jehož mobilní připojení bude využíváno. Zde uvádíme příklady nejčastěji nastavovaných hodnot:

Nastavení pro operátora O2

Nastavení pro technologie
mobilní internet GPRS, EDGE, 3G
Přístupový bod APN, název
internet
Vytáčené číslo
*99#
Adresa IP
nevyplňuje se, je přidělována dynamicky serverem
Primární DNS
automaticky přidělí server
Sekundární DNS
automaticky přidělí server
Uživatelské jméno a heslo
není nutné vyplňovat

Nastavení pro operátora T-mobile

Nastavení pro technologie
mobilní internet GPRS, EDGE, 3G
Přístupový bod APN, název
internet.t-mobile.cz
Vytáčené číslo
*99#
Adresa IP
nevyplňuje se, je přidělována dynamicky serverem
Primární DNS
automaticky přidělí server
Sekundární DNS
automaticky přidělí server
Uživatelské jméno a heslo
není nutné vyplňovat

Nastavení pro operátora Vodafone

Nastavení pro technologie
mobilní internet GPRS, EDGE, 3G
Přístupový bod APN, název
internet, iphone.vodafone.cz pro iPhony
Vytáčené číslo
*99#
Adresa IP
nevyplňuje se, je přidělována dynamicky serverem
Primární DNS
automaticky přidělí server
Sekundární DNS
automaticky přidělí server
Uživatelské jméno a heslo
není nutné vyplňovat

Kde najít a nastavit parametry pro mobilní internet?

Mobilní telefony a tablety se systémem Android 2.2.2

Ikonka Nastavení, Bezdrátová připojení a sítě, Mobilní sítě (nastavení roamingu, sítí a názvů přístupových bodů). Zde je možné zakázat nebo aktivovat datové přenosy, v případě dual SIM zařízení zvolit datovou síť a v Možnosti GSM, UMTS nastavit názvy přístupových bodů včetně přístupových bodů pro MMS. V menu je také možné zvolit připojení pouze přes technologie 2G a zda se telefon nebo tablet může připojovat k internetu při roamingu.

Mobilní telefony se systémem Windows Mobile 6.5

Tlačítko Start, Nástroje, Správce komunikace. Je možné zvolit automatické nastavení po výběru operátora nebo tlačítkem Nabídka pokračovat přes položku Připojení k ruční konfiguraci připojení. V Spravovat stávající připojení lze vybrat existující připojení a stisknout Upravit. Zde je možné editovat název přístupového bodu, uživatelské jméno a heslo, nastavit další parametry TCP/IP, aktivovat kompresi, nastavit DNS.

Routery

Router se nastavuje pomocí software, s kterým byl dodán a nebo přes webové rozhraní následovně: router zapneme a připojíme kabelem k počítači nebo pokud má router Wi-Fi, připojíme se po zapnutí routeru k Wi-Fi standardním způsobem podle typu používaného operačního systému. Spustíme prohlížeč a zadáme IP adresu routeru, defaultní adresa je většinou 192.168.1.1 a přihlásíme se uživatelským jménem a heslem administrátora. Mimo mobilní připojení k internetu v routeru můžeme nastavit SSID - název WiFi, šifrování, přidělování IP adres zařízení v LAN a podobně.

Adresy SMTP serverů mobilních operátorů

Nastavení e-mailového klienta v mobilním telefonu, tabletu, notebooku nebo počítači se provádí podle údajů poskytovatele e-mailové služby, zejména nastavení příchozí pošty, adresa serveru POP3 a IMAP, uživatelské jméno a heslo. Pokud poskytovatel neumožňuje odesílání e-mailů přes vlastní SMTP server, je potřeba odesílání e-mailů nastavit podle poskytovatele připojení k internetu.

Nastavení odesílání pošty přes SMTP server operátora O2

SMTP server, adresa:
smtp.etmail.cz
Port
25

Nastavení odesílání pošty přes SMTP server operátora T-mobile

SMTP server, adresa:
smtp.t-email.cz
Port
25

Nastavení odesílání pošty přes SMTP server operátora Vodafone

SMTP server, adresa:
smtp.vodafonemail.cz
Port
25

Nastavení pro odesílání pošty je možné použít ve všech nejběžnějších e-mailových klientech jako například: Microsoft Outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird. Následující obrázek ukazuje nastavení v linuxové verzi Mozilla Thunderbird v Ubuntu 14.04

Nastavení odesílání pošty přes SMTP pro mobilní internet O2, Vodafone, T-Mobile

Datum vytvoření stránky: 28.12.2012, datum poslední změny stránky: 19.11.2014


Komentáře, příspěvky, diskuze:

gf (13.08.2016, 18:30)
Jak obnovit imei ma gsmart esence4, Dekuji
kalaš

Baterie (03.06.2016, 13:53)
Zdravím.Mám problém s baterii v modelu Rey R3.Můžete mi poradit kde sehnat novou?Děkuji
Petr Schmuch

baterie (23.05.2016, 13:43)
Zdravím, marně se již delší dobu snažím sehnat novou baterii do mobilního telefonu GIGABYTE GSmart Aku A1. Můžete mi poradit, jaký tip alternativní baterie koupit? Moc děkuji za odpověď, Dvořák
Tomáš Dvořák

BATERIE (24.1.2016) (24.01.2016, 20:19)
Dobrý den, odešla mi baterie na telefonu GSMART T4. Nedá seu nikde koupit.Neví někdo náhradu za ní??? Za každou radu moc děkuji.Třesohlavá Zdeňka
Třesohlavá Zdeňka

Baterie (06.11.2015, 08:55)
Odešla mi baterie na telefonu GIGABYTE GSmart Alto A2 není na ní žádný kod nedá se koupit nikde neví někdo náhradu za ní. dík.
Jiří Vaněk

mikrofon (24.09.2015, 08:28)
Dobrý den, kde v mobilu Gsmart roma R2 najdu nastavení mikrofonu, když někomu volám, slyšíme strašně špatně a nevím co s tím :-( Děkuji za odpověď
Rajská Edita

Posílání obrázků (videa) z Simba SX1 přes bluetooth na jiný mobil (PC atd.) (16.09.2015, 14:21)
Dobrý denZajímalo by mě posílání obrázků nebo videí přes bluetooth na jiný mobil a PC (windows 7), ani na PC (total commander) mobil nenačte. Existuje nějaký program jako je Nokia Suite pro Nokii,tak takový podobný pro Simba SX1? Děkuji za odpověď.
Jindřich Šíma

Nový příspěvek