Montáž automatického otevírače okna skleníku

Obecný návod s obrázky, jak namontovat automatický otevírač střešního okna skleníku. Montážní postupy jednotlivých typů otevíračů se mohou lišit, při montáži se řiďte návodem dodaným s otevíračem. Uvedený postup montáže ukazuje montáž otevírače otočeného o 90°, jelikož standardní montáž tohoto typu neumožňuje montáž do malého skleníku - pouzdro pístu by naráželo na boční sklo.

Připravíme si otevírač střešního okna skleníku, většinou se dodává v rozloženém stavu, pouzdro s pístem je oddělené od ramena otevírače. Připravíme si instalační materiál pro uchycení ramene do kostry skleníku a potřebné nářadí: vrtačku, šroubováky.

Automatický otevírač okna skleníku: rameno, pístnice, instalační materiál pro uchycení
Automatický otevírač okna skleníku: rameno, píst, instalační materiál pro uchycení

Před montáží ramene je nutné z okna skleníku odstranit veškeré mechanické prvky, které brání volnému otevírání okna. Dále je vhodné odejmout sklo ze střešního okna, montáž je pak pohodlnější. Pokud okno skleníku nepslňuje váhový limit daného typu otevírače, bude stejně nutné téžké sklo nahradit lehčím materiálem.

Příprava okna před montáží otevírače
Příprava okna před montáží otevírače

Vyvrtáme otvory pro uchycení ramene v rámu okna a kostře skleníku, do dřevěných oken je většinou možné držák rovnou přichytit pomocí vrutů. Přišroubujeme rameno k rámu okna a ke kostře skleníku podle dodaného návodu, připevníme pouzdro s pístem a spojíme pístnici s ramenem. U některých typů otevíračů je potřeba spojit pístnici různými způsoby podle toho, jak moc lze okno otevřít. Nakonec nastavíme teplotní rozpětí otevírání okna, většinou se nastavuje otáčením poudra pístu.

Namontovaný otevírač střešního okna skleníku
Namontovaný otevírač střešního okna skleníku

Detail montáže uchycení ramene otevírače otočeného o 90°

Detail montáže uchycení ramene otevírače otočeného o 90°
Detail montáže uchycení ramene otevírače otočeného o 90°

Nakonec namontujeme sklo do okna skleníku nebo pokud je potřeba, vyměníme ho za lehčí materiál, například polykarbonát.

Výměna skla za polykarbonát
Výměna skla za polykarbonát

Datum vytvoření stránky: 26.04.2015


Komentáře, příspěvky, diskuze:

Nový příspěvek